Optimalizujte si svoje dane a ušetrite stovky eur ročne

Nepotrebujete na to vysokú školu, ani daňového poradcu, dokonca ani obyčajného účtovníka, ktorý vám častokrát poradí nevedomky zle, lebo nemá dostatočne naštudovanú legislatívu, čo sa týka dane z príjmov z prenájmu alebo si vyloží znenie zákona nesprávne. Neveríte?

Dňa 12. mája 2020 som vo facebookovej skupine Účtovníctvo, mzdy a dane, ktorá má mimochodom viac ako 20 000 členov, urobil malý testík. Položil som jednoduchú otázku:

Môže si fyzická osoba – prenajímateľ dať do daňovo uznateľných výdavkov aj zaplatenú odmenu právnikovi za vypracovanie zmluvy o prenájme nehnuteľnosti, zaplatenú odmenu realitnej kancelárii za sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti, alebo zaplatenú odmenu účtovníkovi za vedenie účtovníctva, poštovné pri komunikácii s daňovým úradom a inzerát na hľadanie nájomníka, ak byt nemá zaradený do obchodného majetku?

Názory kvalifikovaných účtovníkov sa rôznili. Niektorí účtovníci sa prikláňali k názoru, že je to možné a iní, že to nie je možné, lebo byt nie je zaradený do obchodného majetku. Ak vaši účtovníci boli v tej druhej skupine, čo vraveli, že to nie je možné, tak vás práve pripravili o nemalú čiastku. Ak ste zaplatili realitnej kancelárii za sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti napríklad 600 eur a právnikovi za vypracovanie zmluvy 200 eur a účtovníkovi ďalších 200 eur, tak ste kvôli nevedomosti svojho účtovníka práve prišli o 190 eur.

Človek sa učí na vlastných chybách. Vy však nemusíte prísť o ďalšie stovky eur. Radšej to vezmite do vlastných rúk. Budete mať istotu, že vás nikto nevedomky neokráda, a ročne môžete ušetriť optimalizáciou daní aj niekoľko stoviek eur.

Ebook, ktorý vám svojou praktickosťou môže zmeniť život

V ebooku je veľmi prakticky a jednoducho vysvetlený princíp zdaňovania príjmov z prenájmu nehnuteľností. Okrem iného sa naučíte, ako si jednoducho vyplniť daňové priznanie, či to, ktoré výdavky sú v súvislosti s prenájmom nehnuteľností daňovo uznané a ktoré nie, ako si správne optimalizovať svoje dane, aby ste čo najmenej museli odviesť štátu a mnoho ďalších daňových tipov. Veľkým bonusom ebooku je viac ako 50 praktických príkladov, vďaka ktorým celý systém ešte lepšie pochopíte. Všetky príklady sú konzultované s finančnou správou, takže sa nemusíte báť, že to bude výklad len nejakého druhotriedneho účtovníka.

Mnohoročné skúseností na jednom mieste

Vybudovať si stabilný príjem za pomoci investovania do nehnuteľností, ktorý z vás spraví finančne nezávislého človeka, nie je záležitosť týždňov, či mesiacov. Je to otázka rokov. Prostredníctvom tohto ebooku však získate istotu, že sa to všetko zvládnuť dá.

Na to, aby z vás jedného dňa bol finančne nezávislý človek, nepotrebujete bohatých rodičov, ani vyhrať milióny v lotérii alebo zdediť bohatstvo. Na to, aby ste získali finančnú nezávislosť postačí iba jediné. Odhodlanie a vedomie, že najideálnejší čas meniť svoj život je práve teraz.

Budete potrebovať k tomu len tri veci, ktoré si môžete zakúpiť v našom eshope: Ebook „Dane a prenájom v praxi“, pomôcku prenajímateľa č. 1 „Daňová evidencia v Exceli“ a pomôcku prenajímateľa č. 2 „Evidencia majetku v Exceli“.

Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť získať naše produkty za uvádzacie ceny a ušetrite hneď dvakrát!


Často kladené otázky

1. Pre koho je ebook určený, dokáže daňovú problematiku pochopiť aj človek, ktorý nikdy neštudoval účtovníctvo?

Ebook je určený všetkým prenajímateľom a ich účtovníkom. Je písaný ľudskou rečou a všetko je podrobne opísané a vysvetlené na príkladoch. Ebook obsahuje viac ako 50 príkladov z praxe a jeden súhrnný komplexný príklad.


2. Kúpim si váš ebook, čo tým získam?

Budete mať všetko vo vašich rukách. Už sa nebudete musieť spoliehať na iných ľudí, ktorí si spravia dvojtýždňový kurz účtovníka a nemajú ani len potuchy, čo je a čo nie je daňovo uznaný náklad u prenajímateľa. Ak už predsa len máte svojho účtovníka, po prečítaní tohto ebooku budete schopný zistiť, či vás nevedomky neukrátil o pár stoviek eur ročne na daniach. Alebo mu dáte rovno padáka, lebo už vy sám budete vedieť, ako viesť daňovú evidenciu alebo si spraviť daňové priznanie.


3. Prečo by som mal platiť za váš ebook, keď všetko je už dnes na internete?

V ebooku sú hlavne praktické rady, ktoré získate len dlhoročnými skúsenosťami. Na internete mnohokrát nájdete aj informácie, ktoré si ich autor nesprávne vyložil a nie sú v súlade s daňovým zákonom, alebo už sú neaktuálne. Jednou vetou: “Jedna babka povedala.” U nás to všetko nájdete pod jednou strechou. Nemusíte tráviť dlhé hodiny za počítačom a hľadať informácie. My vám ich predkladáme priamo na podnose ako prví na Slovensku.


4. Sú všetky vaše produkty len ebooky?

Nie, ebook je zatiaľ iba jeden „Dane a prenájom v praxi“. Ostatné dva produkty sú len pomôcky, ktoré vám uľahčia prácu pri vedení daňovej evidencie „Daňová evidencia v Exceli“, resp. pri zaradení vášho bytu do obchodného majetku „Evidencia majetku v Exceli“. Sú to pomôcky, ktoré ušetria nielen váš čas, ale hlavne vaše peniaze.


5. Budem si môcť dať vašu faktúru do nákladov?

Samozrejme, je to daňovo uznaný náklad súvisiaci s prenájmom.


6. Ak by som si kúpil všetky tri produkty naraz ako balíček, je možné získať zľavu povedzme aspoň 10 percent?

Momentálne ponúkame všetky produkty za uvádzacie ceny, čo je už dosť veľká zľava, v porovnaní k hodnote, ktorú nákupom získate. Ale dobre, ak si kúpite všetky 3 produkty spolu v jednom nákupe ako balík, radi vám poskytneme ďalšiu zľavu a rovno 20 %. Celý balík “Prenajímateľ” môžete od dnešného dňa získať len za 59,99 € až do odvolania. Náš zákazník, náš pán!


7. Je možné vidieť nejakú ukážku ebooku, jeho obsah a prelistovať si zopár stránok z neho?

Samozrejme. Stačí kliknuť na tento odkaz – ebook ukážka.